ברוך בואך  לאתר זה!
הגעת לכאן מפני שאתה מחפש מענה לשאלות שמטרידות אותך ואכן תמצא כאן רעיונות  שידריכוך כיצד לחיות עם הסרטן בשלום. נתחיל בשאלות שמטרידות אותך:

-
מהי מחלת הסרטן?
-
למה דוקא אני?
-
מה משמעות הארוע שארע לי?
-
מה עלי לעשות?

קרינה קוסמית

הסרטן נגרם בעיקר על ידי  קרינה קוסמית אשר שוטפת את כדור הארץ כל העת. ההוכחה לכך נמצאה   במאה  הקודמת  במעבדות מחקר שבארה"ב. לקחו עכברי מעבדה וגידלו אותם באולם מרווח ומאוורר וספקו להם מזון ושתיה בשפעבתיקרת האולם התקינו מקרן רדיואקטיבי אשר הקרין את האוכלוסיה יומם וליל. עוצמת הקרינה היתה נמוכה, לא יותר מקרינה שכרוכה בצלום רנטגן. אך בקרינת רקע זו הוקרונו העכברים כל חייהם.

90%
של העכברים לקו בסרטן. זו אכן הוכחה נאותה לכך שקרינה גורמת לסרטן. אך ניסוי זה מראה גם את קוצר ראיתם של החוקרים אשר התעלמו מ10% העכברים שמתו בשיבה טובה. ואלה הם שמענינים אותי, מאחר שהצליחו לחיות עם הקרינה המסוכנת בשלום. מה היה סודם? הרפואה מתעלמת מנושא זה למרות שהניסוי עצמו אינו נותן מנוח. ארה"ב מתכננת לשלוח אסטרונאוטים למאדים. מאחר שיישתפו בקרינה הקוסמית צפוי שרובם יילקו מסרטן. לאיש אין מענה לנושא זה. בחלק האנגלי של אתר זה תוכל ללמוד שניתן לאמן את גוף האדם להתמודד עם קרינה זו.

אתה חייב להבין   שאינך אשם בכך שנפגעת למרות שהרפואה מאמינה שחולת הסרטן מביאה על עצמה. אמונת הבל זו מקורה ברפואה יוון הקדומה אשר האמינה שסרטן השד נגרם על ידי "מרה שחורה"

תורשת הסרטן

במאה הקודמת גילו שסרטנים מסוימים עוברים בתורשה. בזן עכברי מעבדה מסוים כ85% מהעכברים לוקים בסרטן הדם (לויקמיה). עכבר בריא חי כשלוש שנים. בגיל 90 יום העכברים לוקים בסרטן הדם ולאחר מכן  מתים. גם כאן מתענינת הרפואה רק בחולים ומתעלמת מהעכברים שמתו בשיבה טובה. מה היה סודם? ההורים  נושאי  הגנים שמורישים   סרטן נושאים גם גנים שמגינים מסרטן אשר מוצאים את בטוים ב10% העכברים שמתים בשיבה טובה, אך הרפואה מתעלמת מהם

לניסוי הזה יש השלכה עכשוית. הן ידועים שני גנים שבאמצעותן יורשות נשים סרטן השד. גם כאן מתעלמת הרפואה מנשים רבות שנושאות גנים אלה בבריאות שלמה ומתות בשיבה טובה. אין ספק שנשים אלה ירשו גנים שהנחילו להן בריאות למרות הגנים גורמי סרטן.

שתי הדוגמאות האלה מצביעות על הדרך בה אנו נוקטים. מעתה נתמקד באנשים ונשים שנושאים את הסרטן בבריאות שלמה וננסה ללמוד מנסיונם.

איזון

הנה נקודת המוצא בגישתנו. הקרינה הקוסמית הופכת תא בריא לתא סרטני. מרגע שמופיע התא הסרטני הראשון   הוא באיזון מוחלט עם הגוף והתהליכים שפועלים בו. מכאן שיש שתי סיבות להתקדמות המחלה: או שהסרטן נהיה אלים יותר או שהגוף נחלש. לעיתים אנו שומעים שאישה אשר עברה טראומה נפשית, כמו מות אהובה, ולאחר מכן חלתה בסרטן. יש החושבים שהטראומה גרמה לסרטן, ולא הוא. הסרטן שכן בגופה עוד לפני הארוע הנפשי ופרץ בגלל שהגוף נחלש.

 
תורת האיזון מצביעה  איפוא על שתי דרכים לטפול בסרטן: החלשת הגדול על ידי ניתוח או טיפול כימי וחיזוק כוחות המרפא בגוף. שתי הדרכים שוות ערך! שתיהן נחוצות להתמודדות עם המחלה. לצערינו אין הרפואה מאמינה באיזון. לדידה גורל החולה תלוי אך ורק  באלימות הגידול. מסבה זו מוטלת עליך ללמוד את דרך האיזון. בלית ברירה את הופכת לחוקרת הסרטן שלך.

למה דוקא אני?

תאר לך קבוצה של גברים ומול כל אחד מהם מונח שק תפוחי אדמה במשקל 50 קג. כשיתבקשו להרים את השק יתברר שחלק מהם לא מסוגלים לכך. לאלה תמליץ להתאמן במכון כשר וסביר שכשיחזרו לאחר שלושה חודשי אימון יצליחו להרים את השק. הוא הדין לגבי חולה הסרטן. כאשר נחשף לקרינה   לא היה גופו מסוגל לגייס מספיק כוחות להתמודד עמה (הוא  לא הצליח להרים את "שק הקרינה"). ואתה שואל האם קיים מכון כשר לסרטן שיאפשר לו   לגייס את כוחות המרפא בגוף ולהתמודד עם המחלה בהצלחה? אכן יש מכון כזה, והוא נחלת גופך ובשליטתך.על כך בהמשך.

מטרת הטיפול

ראשית נגדיר את מטרת הטיפול. המטרה הראשונית היא לעצור את התקדמות המחלה. או בשפה ציורית יותר, להרדים את המחלה.  בשפת הרפואה, המטרה היא להאריך את הרמיסיה  (הפוגה). לפי תורת האיזון שהוזכרה למעלה, המחלה פרצה מפני שכוחות המרפא לא הספיקו להתמודד עמה וכדי להרדימה יש לגייס כוחות מרפא נוספים

ספור מדהים על  חולות סרטן השד בארה"ב

מדובר ב3500 נשים לבנות בארה"ב אשר  בסביבות השנה 1950 לקו בסרטן השד. בכולן ניתגלה גוש בשד מלווה בבלוטות נגועות בבית השחי אשר העידו שהמחלה התפשטה. מצב זה מכונה סרטן איזורי. לכולן ניכרת השד וחלקן הוקרנו. הן לא קבלו טפול נוסף  מאחר שטפול כימי לא היה ידוע עדיין. מה עלה בגורלן? אלה "שלא הצליחו להרים את השק" מתו עם הזמן, אך 24% מהנשים האלה חיו לפחות 20 שנה 15% חיו יותר משלושים שנה. נתאר לעצמנו אישה שלאחר 20 שנה של בריאות התפרצה המחלה והיא נפטרה. במשך כל אותן השנים היא נשאה את המחלה ונראתה בריאה. אילו היתה מראה איזה סימן של חולי היו תטפלים בה, אך היא נראתה בריאה. במשך 20 שנה היא הצליחה להרדים את המחלה וחייתה איתה בשלום. אך למה להצטעצע במילים. למרות שנותרו בגופה תאי גידול זעירים שלא ניתן היה לגלותן למעשה האישה הזו היתה בריאה! היא נשאה בקרבה את סוד הרדמת המחלה. לו היינו מישמים את סודה לעצמה לעוד 10 שנים, היא היתה מתה בשיבה טובה עם מחלה רדומה.

במה במדוברכשנתגלתה בה המחלה היא הית בת 50. בגיל 70 התפרצה מחלתה. לו זכתה בעוד  10 שנים נוספות של בריאות כזו היתה מגיעה לגיל 80.

סוזן סונטג

ב1978 חלתה סוזן סונטג בסרטן השד. סוזן סונטג היתה סופרת דגולה בניו יורק. לאחר שסיימה את הטפול  כתבה ספר בשם "המחלה כמטפורה" אשר תורגם גם לעברית. הספר מתאר את המשמעות האיומה של המילה סרטן. החברה מתארת כל תהליך שלילי כסרטן. כך למשל הפלסטינים הם הסרטן שלנו, ואנו הסרטן שלהם. הן איש לא יציין את הפלסטינים כמחלת לב שלנו. מאחר שהושפעתי מהספר החלטתי לשנות את המטפורה של הסרטן. לא עוד סרטן אלא יוגי-סרטן. כשם שהיוגי ההודי שולט בתהליכים הפיסיולוגיים בגופו, כך שולטת יוגית-סרטן המחלתה.

במשך 20 שנה היתה סוזן סונטג בריאה ואז התפרצה מחלתה והיא נזקקה לטיפול נוסף. חזרה לביתה  אף זכתה בפרס ירושלים על יצירותיה. לפני כשנתים נפטרה. לא מסרטןסוזן סונטג היתה יוגית הראשונה ששמעתי עליה. היום אני מכיר יוגיות סרטן נוספות. מה ניתן ללמוד מספור מדהים זה? הגוש הקטן שזה עת התגלה בשד של אישה הוא בעל שני מסרים. המסר הראשון: לקבל טיפול רפואי נאות. המסר השני, שאין להסתפק בכך. משימתה היא להיות יוגית של סרטן. מאחר שהרפואה אינה מאמינה בכל אלה, האישה יוצאת לדרך זו לבדה. אך תחילה עליה לחפש יוגיות סרטן ולהעזר בניסיונן.

כל הדרכים מובילות לרומא

מאחר שהרפואה אינה מאמינה באיזון, תרומתה למכון הכושר לסרטן היא שולית. לכן יש להעזר ברפואה הוליסטית שידועה גם בשם רפואה אלטרנטיבית או רפואה משלימה. לרפואה ההוליסטית שיטות רבות להרדמת הסרטן אך לא כולן יעילות באותה המידה. אני מקווה שביום מן הימים תתארגנה קבוצות תמיכה שעיקר עינינן בהרדמת הסרטן. את הקבוצה ידריכו יוגים ויוגיות של סרטן. אשה שאובחנה כחולת סרטן תפנה תחילה לאחת הקבוצות האלה תוועץ ביוגית המתאימה אשר תלווה אותה בתחילת דרכה. אך החפוש מוטל על כל אחד. כל אחד חייב לקחת את גורלו בידיו, זו מטרת היוגי של סרטן. הוא בוחן את השיטות השונות להרדמת הסרטן ומחליט איזו היא המתאימה לו. היחס בין מטופל למטפל הוא כמו היחס בין דבורה לפרח. הדבורה עוברת מפרח לפרח ונשארת רק בפרח אשר צופו טעים לה. זה הדין של חולה הסרטן. הוא חייב להתנסות בשיטות שונות אך ליישם רק את השיטות אשר צופן טעים לחיכו.